Ekim, 2019

per31Eki21:30LOS AMIGOS DE HERMAN21:30

Daha fazlası

Etkinlik detayları

31 Ekim Perş / Oct 2019 Th (21:30-00:15) – scroll down for English

Herman Artuç (vo, perc), Kerem Türkaydın (g), Zafer Saka (g), İlker İsabetli (b), Erdem Göymen (d).

“Gelenekselden Günümüze Latin Amerika Şarkıları”
Her coğrafyanın kendine özgü bir doğal ritmi, yüzyıllarca o topraklar üzerinde yaşayan insanların elde ettikleri bir yaşam deneyimi, bundan kaynaklı oluşan bir kültür, şarkılar, danslart, ritimler, müzikleri var. Dünyanın ise her türlü bakış açısına ve deneyime ihtiyacı var.
Consuelo Velazquez, Atahualpa Yupanqui, Osvaldo Farres, Alvaro Carrillo, Sergio Mendes, Miguel Matamoros, Maria Teresa Vera, Hugo Blanco, Rafael Hernandez, Manuel Jimenez Fernandez, Armando Manzanero, Violeta Parra gibi birçok Latin Amerikalı bestecinin şarkılarının, caz armoni ve doğaçlamalarla yorumlanarak seslendilirileceği, samba, salsa, rhumba, cha cha cha, milonga, habanera, bolero, vals gibi ritmlerle hareketlenecek gecede, dans ve aşk şarkılarının yanında, Latin Amerika’nın öteki yüzü olan acı günlerin, umut dolu yarınların, barışın şarkıları da çalınıp, söylenecek.

Amerika yerlilerinin binlerce yıllık birikim ve bilgeliği, Avrupa klasik müziğinin çok sesli armonisi ve Afrika müziğinin çoklu ritmleriyle, Latin Amerika şarkılarının sıradışı, karmaşık, kendine özgü ritmi; Dünya insanlarının kardeşliğini, farklılıklarımızın içindeki benzer ya da ortak insani duygu ve düşünceleri (doğal güzelliklere övgü, sevgi, aşk, özlem, kahramanlık, eleştiri, acı, yakınma, hayata ait görüşler, toplumsal olaylara dair hikayeler vs.) en sade ve anlaşılır bir dille bize hatırlatmaya devam ediyor.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

“From Traditional To Contemporary Latin American Songs”
Every geography has a natural rhythm which is peculiar to that place, an experience from life which people of that land get from life, culture, songs, dances, rhythms, musics, which come into existence from that experience. The world needs all kinds of perspectıves.

The thousands of years of wisdom and experience of American Indians, the polyphonic harmony of Europa and multi rhythm of the African Music, the paculiar, extraordinary and complicated rhythm of Latin American songs; keep reminding us the brotherhood of the people of the world, similar or common humane feelings and thougts in our differences,(praise for natural beauties, affection, love, longing, gallantry, critique, grief, complaining, thoughts about life, stories about social events) in the plainest and most comprehensible way.

Along with dance and love songs, the songs of suffer days, hopeful tomorrows, and peace, which are the other side of Latin America, will be played and sung. In the night where will be warmed up with rhythms like samba, salsa, rhumba, cha cha cha, milonga, habanera, bolero, waltz etc., and where the songs of many Latin American singers, like Consuelo Velazquez, Atahualpa Yupanqui, Osvaldo Farres, Alvaro Carrillo, Sergio Mendes, Miguel Matamoros, Maria Teresa Vera, Hugo Blanco, Rafael Hernandez, Manuel Jimenez Fernandez, Armando Manzanero, Violeta Parra,will also be performed and jammed.

Music Charge: 50.-TL

 

Zaman

(Perşembe) 21:30

X
X