Ekim, 2019

çar30Eki21:30JEF GIANSILY QUARTET21:30

Daha fazlası

Etkinlik detayları

30 Ekim Çarş / Oct 2019 We (21:30-00:15) – scroll down for English

Hermon Mehari (tp), Jef Giansily (p), Apostolos Sideris (b), Darrell Green (d).

İstanbul’da yerleşik bulunan Fransız piyanist Jef Giansily, gerek grup lideri gerek grup üyesi olmak üzere çeşitli topluluklarda düzenli olarak yer almaktadır.

Türk müzisyenlerle ortak çalışmalarının ürünü olan Sketches adlı albümünde kendisine davulda Ferit Odman, gitarda Sarp Maden ve saksofonda Engin Recepoğulları eşlik etmiştir. Yakında piyasaya sürülecek olan son trio albümündeyse, basçı Matthew Hall ve New York’lu davulcu Darrell Green’le birlikte çalmıştır. Giansily’nin son zamanlarda ortak çalışmalar gerçekleştirdiği müzisyenler arasında Kansas City’li trompetçi Hermon Mehari, saksofoncu ve şarkıcı Camille Thurman, Andre Williams, Charlotte Wassy ve çeşitli müzik çevrelerinden daha pek çok sanatçı sayılabilir.

Bu kuartetin seslendireceği eserlerin büyük kısmı, piyanist tarafından özgün olarak bestelenmiş müziklerden seçilmiştir.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Jef Giansily is a French pianist based in Istanbul who performs regularly in diverse formations as a leader and a sideman. His record Sketches is an example of collaborations with Turkish musicians,

featuring drummer Ferit Odman, guitarist Sarp Maden and saxophonist Engin Recepogullari.

His last album, soon to be released is a trio featuring bass player Matthew Hall and based in N.Y drummer Darrell Green. His last collaborations include Kansas City trumpeter Hermon Mehari, saxophonist and singer Camille Thurman, Andre Williams, Charlotte Wassy and many other musicians from various musical universes.

This Quartet will perform mostly original music written by the pianist.

Music Charge; 50.-TL

Zaman

(çarşamba) 21:30

X
X