Aralık, 2019

pzt09Ara21:30GÜLŞAH EROL BAND21:30

Daha fazlası

Etkinlik detayları

09  Aralık Ptesi / Dec 2019 Mo (21:30-03:00) – scroll down for English

Gülşah Erol (cello), Burak Küçük (ts), Duru Tuna (as), Baturay Yarkın (p), Yiğitcan Öztop (b), Çağdaş Topal (d).

Gülşah Erol, sahip olduğu farklı enstrumanist stili, yorumculuğu ve besteciliği ile Türkiye’de ve Avrupa’da çeşitli müzik tarzlarına sahip müzisyen ve gruplarla birlikte birçok konser ve albüm kayıtlarının yanısıra sınırlarını genişletip akustik ve elektrik enstruman icracıları, besteciler ile beraber doğaçlama veya bestelenmiş eserler üzerinde çalışmaktadır ve aynı zamanda solo konserler, tiyatro, sinema filmi, video art ve dans gibi alanlarda müzisyenliği ve besteciliği ile yer almaktadır. Sanatçı Menuhin Akademi, Zürih Konservatuvarı, Tibor Varga Müzik Akademisi, MIAM, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, son olarak Bahçeşehir Üniversitesi jazz bölümünde eğitim görmüştür.  Halen Anadolu Senfoni Orkestrası’nda viyolonsel sanatçısıdır ve Türkiye’nin öncü özgür doğaçlama grubu ABSTRA ” free music, avant-garde jazz ” topluluğuyla ve Gülşah Erol Jazz Band projesiyle birlikte konserler vermeye devam etmektedir. Atlıkarınca, Gişe Memuru, son olarak “Madımak Carina’nın Günlüğü” ve ilk kez Sundance 2015’te gösterime girecek “Sarmaşık” filminin müziğinin yapılmasına katkıda bulunmuştur. Atlıkarınca, 2011 yılında Radikal Halk Jürisi ve Altın Lale En İyi Müzik ödülüne layık görülmüştür. 2012 yılında özel olarak davet edildiği Soundtrips konser diziyle Bochum, Wuppertal, Witten, Aachen, Hamburg, Hannover, Köln ve Berlin şehirlerinde önemli bir çok müzisyenle konserler vermiştir. Bu konserler Almanya’nın en önemli yeni müzik etkinlikleri arasında yer almıştır. Son yıllarda ise Hollanda, Almanya, Belçika, Norveç, İspanya, Fransa ve İtalya’nın önemli şehirlerinde gerçekleşen müzik festivallerinde yer almıştır.  Sanatçının birlikte müzik yaptığı önemli isimlerden bazıları; Peter Brötzmann, Joe McPhee, Wolter Wierbos, Bart Maris, Jim Black, Oğuz Büyükberber, Kenan Doğulu, Selda Bağcan.

Gülşah Erol Band, modern jazz, rock ve klasik müziğin öğelerini Alman romantizmi ve Kuzey Avrupa caz müziğinin bazı geleneksel unsurlarının kullanımıyla absorbe eder. Aynı zamanda “Yeni Müzik” çerçevesinde günümüz ses dünyasını yansıtabilecek her türlü kültürden beslenir.

Giriş 50.-TL, Öğrenci: 35 TL

***

Cellist Gülşah Erol is a unique musician who is adapt to playing a variety of genres, having performed with many bands from Turkey and Europe. She also takes part in performances bringing different art forms together. She studied at Menuhin Academy, Zurich Conservatory, Tibor Varga Music Academy, MIAM, Mimar Sinan University State Conservatory, Anadolu University State Conservatory and finally Bahçeşehir University Jazz Department. She’s currently a violin artist at Anadolu Symphony Orchestra, performs free music and avant-garde jazz at ABSTRA (Turkey’s pioneer free improvisation band) and Gülşah Erol Jazz Band. She performed at movie soundtracks such as award winning ‘’Atlıkarınca’’, ‘’Gişe Memuru’’, ‘’Madımak Carina’nın Günlüğü’’ and ‘’Sarmaşık’’. She was a part of the ‘’Soundtrips’’ tour and played in cities such as Bochum, Wuppertal, Witten, Aachen, Hamburg, Hannover, Köln and Berlin. She recently performed at the Netherlands, Germany, Belgium, Norway, Spain, France and Italy. Some of the artists she has performed with include Peter Brötzmann, Joe McPhee, Wolter Wierbos, Bart Maris, Jim Black, Oğuz Büyükberber, Kenan Doğulu and Selda Bağcan. Gülşah Erol Band present a blend of classical music elements with German romanticism and Northern Europe jazz, feeding from any culture that reflects today’s world of sound.

Music Charge: 50.-TL

Zaman

(Pazartesi) 21:30

X
X