Aralık, 2019

sal03Ara21:30ERDEM SÖKMEN QUARTET21:30

Daha fazlası

Etkinlik detayları

03 Aralık Salı / Dec 2019 Tu (21:30-00:15) – scroll down for English

Çağdaş Oruç (ss, ts), Erdem Sökmen (g), Ekin Bilgin (b), Erkan Sönmez (d).
1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk gitar derslerine Raffi Arslanyan ile başladı. Gitar çalışmalarını sürdürürken Okan Demiriş’ten solfej ve armoni dersleri aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kompozisyon bölümü sınavlarını kazanarak kompozisyon eğitimine başladı. 1978 yılında gitar bölümü açılınca bu bölümde de eğitim gördü.Bu dönemde Carlo Domeniconi, Cengiz Tanç,İlhan Usmanbaş,Cemal Reşit Rey ve Ertan Birol ile çalıştı.1982 de Armoni-Kontrapunt, 1984 yılında Gitar bölümlerinden mezun oldu.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda klasik gitar bölümünü başlattı. Aynı kurumda sanatta yeterlilik ünvanını aldı.1989 yılında Leo Brouwer’ın İstanbul’da düzenlediği masterclass’a aktif olarak katılarak övgülerini aldı.

Eğitimciliğinin yanısıra caz müziği ile de ilgilenerek Passiflora adlı grubuyla konserler verdi. Aynı zamanda diğer müzik türlerinde de bir çok sanatçının sahne ve albüm çalışmalarında da yer aldı. Bu gece genellikle Latin Amerikalı bestecilerin eserleri yorumlanacaktır.

Giriş: 50 TL, Öğrenci 35.-TL

***

Erdem Sökmen was born in 1957. He started studying the guitar with Raffi Arslanyan. He also studied solmization and music harmony with Okan Demiriş. He later started studying at Mimar Sinan University Composition Department and continued his studies later on when the Guitar Department was established in 1978. During this time he had the chance to study with Carlo Domeniconi, Cengiz Tanç, İlhan Usmanbaş, Cemal Reşit Rey and Ertan Birol. He graduated from the Harmony-Counterpoint Department in 1982 and Guitar Department in 1984. He established the Guitar Department at Istanbul University State Conservatory in 1986. He took part at Leo Brouwer’s masterclass in 1989, recieveing high praises from the artist.

Aside from being an educator he formed the jazz band Passiflora with whom he performed regularly with, and he has been an in demand session musician as well. Tonight they will be performing tunes mainly written by South American artists.

Music Charge; 50.-TL

Zaman

(Salı) 21:30

X
X