Şubat, 2022

cmt12Şub21:3023:30CEREN TEMEL QUINTET21:30 - 23:30

Daha fazlası

Etkinlik detayları

12 Şubat Ctesi / Feb. 2022 Sa (21:30-23:50) – scroll down for English

Ceren Temel (vo), Kaan Bıyıkoğlu (p), Olli Soikkeli (g), Baran Say (b), Fırtına Kıral (d).

Ceren Temel 2004 yılında Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde başladığı keman ve piyano eğitimine 2008’de Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dali’nda devam etti. Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamladı.

Liseden itibaren pop, blues, hard rock gibi çeşitli tür gruplarda vokal olarak yer aldı. Lisans yıllarında caza ilgi duymasıyla 2014 yılında profesyonel olarak caz vokal eğitimi almaya karar verdi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü’nde lisans eğitimi almaya hak kazandı. Burada caz vokal ve improvizasyon çalışmalarına Randy Esen ile başladı ve genel vokal tekniği çalışmalarını Yıldız İbrahimova ile yaptı. California Institute of the Arts’ta öğretim görevlisi, ödüllü caz vokalist Meltem Ege ile birebir çalıştı.

2016 IKSV İstanbul Caz Festivali’nin düzenlediği Genç Caz Yarışması’na katılarak Hacettepe’de kurdukları grup ile birlikte İstanbul Caz Festivali, Parklarda Caz etkinliğinde sahne alma hakkı kazandı. 2016 Ekim’de caz efsanesi, piyanist Barry Harris’in Roma’da düzenlenen çalıştaya katıldı. 1 Mart 2017’de yapılan 13. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda birinci gelerek Nisan ayında Letonya’da düzenlenen Riga Jazz Stage yarışmasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı ve yarı finale yükseldi. Türk Armoni Yıldızları Orkestrası, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Yıldızları Caz Orkestrası ile Ankara’da Cemal Reşit Rey İzzet Baysal Gençlik Orkestrası ile Balıkesir, Samsun ve Bolu’da konserler verdi. “Cazda Genç Soluklar” projesi kapsamında Kasım 2018’de Cemal Reşit Rey Caz Orkestrası ile konser verdi. 4 Nisan 2019’da Riga Jazz Stage yarışmasında finale kaldı ve halk oylamasında birinci oldu. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda caz vokal eğitimine devam etmektedir ve kendi aranjmanlarını yaptığı çoğunlukla caz standartlarından oluşan repertuvarıyla Ankara ve İstanbul’da konserler vermektedir.

Giriş:100 TL

PCR OR VACCINATION REQUIRED

You will have options to choose a table if you come at 20:30 when the door opens.

Ceren Temel began studying piano and violin at the Fine Arts Anatolian High School in Kayseri. She did her undergraduate studies at Gazi University’s Department of Music Education in Ankara between 2008-2012 and continued with her violin and piano studies. After receiving her bachelor’s degree from Gazi University she began her masters program at the same school and she graduated in 2016.

Since high school Ceren has sung as a soprano in several choirs and has been a vocalist for several pop, blues and hard rock bands. Because of her deep love and interest in jazz she began studying jazz performance at Hacettepe University Ankara State Conservatory. Since September 2014 she has been studying vocal jazz performance and improvisation with Randy Esen and also worked on general vocal tecnique with Yıldız İbrahimova. Ceren took several lessons from award winning jazz vocalist Meltem Ege who is doing her doctoral degree in the USA.

In 2016 she joined the Istanbul Jazz Festival Youth Jazz Contest with her band was chosen to play at the festivals outdoor park concert. In September 2016 she attended legendary pianist Barry Harris’s jazz workshop in Rome. In March 2017 Ceren won the first place at the 13th Nardis Youth Jazz Vocal Contest in Istanbul and attended and represented Turkey at the Riga Jazz Stage Contest in Latvia in April 2017. She performs with the various big band in turkey such as “the Turkish Land Forces Command: Turkish Harmony Stars Orchestra” and “ the Naval forces Stars Light Music and Jazz Orchestra”. She won the “Public Prize” at 2019 Riga Jazz Stage Young vocal Contest in Latvia. She continues studying jazz in Ankara and performing concerts in both Ankara and Istanbul with her band playing arrangements of jazz standards written by her.

Music Charge: 100.-TL

Zaman

(Cumartesi) 21:30 - 23:30

Bilet Bölümü / Ticket Section

Tutar / Price 100₺

Kaç bilet? / How many tickets? -1 +

Toplam tutar / Total Price 100₺

43 Biletlik yer mevcut

X
X