Kasım, 2019

sal19Kas21:30BATURAY YARKIN QUARTET21:30

Daha fazlası

Etkinlik detayları

19 Kasım Salı / Nov 2019 Tu (21:30-00:15) – scroll down for English

Baturay Yarkın (p, comp, arr.), Batu Şallıel (ts), Eren Turgut (b), Burak Cihangirli (d).

Sanatçı, 2. dönem bestelerinin caz dörtlüsü ile icra edileceği konserde Batu Şallıel, Enver Muhamedi ve Ekin Cengizkan ile aynı sahneyi paylaşacak.

Baturay Yarkın, 2014 ve 2015 yıllarında Barry Harris, Greg Osby, Eric Alexander, New York ve Pulawy caz atölyelerine katıldı. Sanatçı, “Association Européenne des Conservatoires” tarafından organize edilen “2016 Pop ve Caz Platformu”nda Codarts Konservatuarı’nı temsil etti.

Baturay Yarkın’ın grubu, 2014 yılında İKSV Genç Caz yarışmasında göstermiş olduğu performans ile 21. İstanbul Caz Festivali kapsamında sahne aldı. Rotterdam, Milano, Zagreb, Londra ve Indianapolis’te verdikleri konserlerle kültürler arası iletişime dikkat çeken ve 2017 yılında Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle on beş üniversitede Türkiye turnesini tamamlayan Baturay Yarkın, farklı projelerle yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam etmektedir.

TangEsta ile çıkardığı Tangueros de Estambul, ablası Nağme Yarkın ile Yarkın Duo olarak çıkardığı ilk albümü One, sanatçının bestelerinden oluşan ve 6 ülkeden konuk sanatçının eşlik ettiği ilk trio albümü Su ve Anadolu’nun Renkleri albümü müzik marketlerde yerini almıştır.

***

Pianist will be on the stage playing his new composition with his new jazz quartet.

Baturay Yarkın joined the jazz workshops given by Barry Harris, Greg Osby, Eric Alexander, New York Jazz Workshop and Pulawy Jazz Workshop in 2014-2015. He represented Codarts at the “Pop and Jazz Platform” organized by Association Européenne des Conservatoires on February, 2016. 

Baturay Yarkın’s band, which pointed the importance of multicultural communication performing in 21. İstanbul Jazz Festival, The Netherlands, Croatia, Italy, U.K. and U.S.A. continues to perform in Turkey and on abroad. The artist completed its national tour in 15 universities, which happened in 12 different cities in 2017 with the support of Republic of Turkey, Ministry of Culture and Tourism.

The first trio album Su, which consists of Baturay Yarkın’s compositions and guest international artists; One, which is the first album of Yarkın Duo, Tangueros de Estambul by TangEsta and The Colours of Anatolia are available on music markets.

Music charge: 50 TL.

Zaman

(Salı) 21:30

X
X